Participants groep C

Order list by:

Total number of participants: 224

Nat Name Sex Rat Club Lim
1 Gerhard Moog M 1850 SF Baesweiler  
2 David Rutten M 1839 Reynaerde  
3 Joep Peeters M 1832 HSC Helmond  
4 Jo Engels M 1817 Kerkrade
5 Jan Londers M 1814 LSV-Chesspirant  
6 Gerard Kastelein M 1800 Shah Mata  
7 Francky Deketelaere M 1796 De Torrewachters Roeselare  
8 René Weerts M 1795 D.J.C.
9 Florian Schicktanz M 1793 SV Erkenschwick  
10 Marco Braam M 1793 ASV  
11 Willem Kuiper M 1788 SV Sliedrecht  
12 Leonardo Korinth M 1788 Schaesberg/Aufwärts St. Josef Aachen
13 Reinier Overtoom M 1776 Maastricht
14 Christiaan Beukema M 1774 Topschaak Brabant  
15 Harrie Boom M 1769 EsPion  
16 Martijn Stoker M 1768 SV Sliedrecht  
17 Joost Stoker M 1767 SV Sliedrecht  
18 John Corvers M 1763 Hoensbroek / Max Euwe
19 Stefan Meyer M 1763 SF Grevenbroich  
20 Luuk Baselmans M 1762 Topschaak Brabant / T.S.V. Rochade  
21 Florian Bauer M 1761 SK Lauffen  
22 Jan Sulman M 1760 SV Sliedrecht  
23 Danny Arns M 1753 Schaesberg / Baesweiler
24 Jorrit Havermans M 1752 SV de Raadsheer  
25 Ton Mestrom M 1744    
26 Ed Eveleens M 1738 Promotie  
27 Hans-Ferdinand Stuch M 1736 Bonn-Beuel  
28 Alexander van Setten M 1730 MSV Meppel  
29 Michael Winand M 1725 Aachener SV.  
30 Vlad Omota M 1712 Kennemer Combinatie  
31 Georges Marechal M 1706 Crelel/Alsdorf  
32 Lucas De Jong M 1706 Strijdt Met Beleid  
33 Arthur Maters M 1703 SV De Toren  
34 Jan Boer M 1702 Sc. Assen en NSVG.  
35 Alicia Akulova F 1701 Leopoldsburg  
36 Wim van Laatum M 1700    
37 Franz Johnen M 1693 SVG Alsdorf  
38 Michaël - Henry M 1693 Tal 621  
39 Matthias Goddé M 1689 Moretus Hoboken  
40 Huib Vriens M 1689 Caissa Amsterdam  
41 William Gijsen M 1686 SV Sliedrecht  
42 Franz Dieter Krug M 1680 Schaesberg/Alsdorf
43 John Uckerman M 1680 Schaesberg
44 Frank Hauffe M 1675 Oberhausener SV  
45 Antoine Snyers M 1674 Landen  
46 Luc Oosterlinck M 1673 Vrijschakers Landegem  
47 Klaas Been M 1671 Bussums Schaakgenootschap  
48 Marcel de Schepper M 1670 KSK Deurne  
49 Peter Vis M 1670 SV Sliedrecht  
50 Sophie Welling F 1669 SISSA  
51 Urbain Vaneylen M 1669 O'Kelly Hasselt  
52 Nicolas Vanden Bossche M 1669 LSV Chesspirant  
53 Pascal Woyave M 1667 Alsdorf/CRELEL  
54 Simon Karsten M 1664 't Pionneke
55 Wim Veelenturf M 1659 SC Woerden  
56 Wolfgang Römhild M 1653 Aachener SV  
57 Geert Smet M 1651 Schaakclub Leuven Centraal  
58 Fleur Swennen F 1647 Neerpelter Schaakkring/Topschaak Brabant  
59 Peter de Putter M 1644 Terneuzen  
60 Patrick Voßen M 1641 Schaesberg / Baesweiler
61 Marcel Klein M 1641 SV Sliedrecht  
62 Mike Liston M 1640    
63 Frans Lipperts M 1639 Voerendaal
64 Maikel van Ginneken M 1637 De Raadsheer  
65 Khumid Abubakirov M 1635 SK Rochade Eupen  
66 Andreas Nissel M 1633 SF Baesweiler  
67 Henri Hartog M 1630 SV Sliedrecht  
68 Richard Orbons M 1630 Kerkrade
69 Daniel Kutchoukov M 1630 SV Almere  
70 Pieter van Foreest M 1630    
71 Theo Seip M 1629    
72 Enzo Catalano M 1628 Queer-Springer SSV Berlin  
73 Rick Kompaan M 1624 WES  
74 Lucien Boons M 1621 Club64 Beveren  
75 Torben Reipen M 1619 SG Hochneukirch  
76 Heinrich Bauchmüller M 1617 SV Turm 1972 Merzenich  
77 Jos Uiterwijk M 1615 Maastricht
78 Ton Montforts M 1613 D.J.C.
79 Joppe Raats M 1609 Topschaak Brabant  
80 Sagar Sriramagiri M 1600    
81 Constantijn Beukema M 1599 Topschaak Brabant  
82 Kylian Bijvank M 1598 Moira-Domtoren  
83 Jos van Ginneken M 1598 De Raadsheer  
84 André Maaß M 1593 Aachener Schachverein  
85 Dominic Fortenbacher M 1592 Gütersloher Schwächeren  
86 Kevin Deider M 1589 DJK Aufwärts St. Josef Aachen  
87 Marie Mitran F 1588 Brasschaak  
88 Yichen Han M 1588 ESV/Topschaak Brabant  
89 Frans Heman M 1585 Voerendaal
90 Rene Chappin M 1585 D.J.C.
91 Stef Bondroit M 1584 LSV-Chesspirant  
92 Mahesh Patil M 1574 HWP Haarlem  
93 Johan Dijkstra M 1567 Van der Linde  
94 Sake Jan de Boer M 1563 Pers. KNSB lid/De Paardensprong  
95 Ovi Mitran M 1563 Brasschaak  
96 Jephte Lafour M 1555 Maastricht  
97 Jan Oord M 1555 Van der Linde  
98 Willy Swijsen M 1550 O'Kelly Hasselt  
99 Paul Lemmens M 1547 De Juiste -Z-
100 Marcel Kusse M 1546 EsPion  
101 Roberto Conte M 1545 De Vier Pionnen - H.Oost  
102 Ramin De Cocq M 1543 Topschaak Brabant / Geelse schaakkring  
103 Dolrish Aguillon M 1542 Braschaak  
104 Robert de Vries M 1541 D.J.C.
105 Nosratollah Mohammadi Nia M 1537 DJK Aufwärts Aachen  
106 Hans Reusink M 1534 Eindhovense S.V.  
107 Kobus Michielsen M 1534 Topschaak Brabant  
108 Aldo Oxener M 1525 Woerden  
109 Marc Smits M 1525 HMC Calder  
110 Jurgen de Haan M 1515 SV Sliedrecht  
111 Jimmy Zheng M 1505 SV Almere  
112 Parcival Rogge M 1504 L.S.V. Chesspirant  
113 Ike Tjin A Lien M 1500 Voorburg  
114 Wim Smit M 1499 Veendam  
115 Juliette Sleurs F 1497 Neerpelter Schaakclub  
116 Mikhail Akulov M 1495 Leopoldsburg  
117 Freddy Oosterlinck M 1495 LSV-Chesspirant  
118 Paul Goddé M 1494 Hoboken/Topschaak Brabant  
119 Borna Mohammadi Nia M 1489 DJK Aufwärts Aachen  
120 Paul de Vries M 1489 GESS
121 Lieven Peelman M 1486 Ruy Lopez  
122 Miki Nieczyporowski M 1470 Venlo
123 Roel Steinhart M 1465 Reynaerde  
124 Carsten van der Hoeven M 1463 SV Voorschoten  
125 Tim Weynjes M 1462 Philidor Genk  
126 Stephan Van Der Hagen M 1460 SC Haren  
127 Patrick Deniz M 1458 Dolle Toren Leuven  
128 Kevin Brands M 1452 De Waagtoren  
129 Reza Dominguez M 1444 Maastricht
130 Anna Martinez F 1442 SV de Toren  
131 Frank Mertens M 1440 Hoensbroek / Max Euwe
132 Frank Beusen M 1433 ASC  
133 Jessie Mang F 1423 Moira-Domtoren / Almere  
134 Aram Ettibaryan M 1416 CREB  
135 Bert Loedeman M 1411 SGAmersfoort  
136 Michiel van den Berg M 1402 SV Sliedrecht  
137 Rob Haarsma M 1399 De Postertoren
138 Alex Cambray Orrason M 1394 Hrókar alls fagnaðar  
139 Tyani De Rycke F 1392 LSV-Chesspirant  
140 Luc Smet M 1387 Boey Temse  
141 Nina de Putter F 1382 Terneuzen  
142 Toon Rutjens M 1379 SV Deurne  
143 Sara Martinez F 1373 SV de Toren, Arnhem  
144 Dimitri ten Have M 1365 Tegelen
145 Raph Eijkenboom M 1361 RDS  
146 Chi Yun Cchung M 1361 Botwinnik  
147 Nyuk Lyn Cchung M 1360 Botwinnik  
148 Jo Laureys M 1359 LSV-Chesspirant  
149 Loek Van der Hagen M 1359 SC Haren  
150 Victor Muntean M 1358 JSC de Pionier, Helmond, STB  
151 Rik Boudry M 1354 LSV-Chesspirant  
152 Christian-Jack van den Heede M 1346 Caballos  
153 Jan Schoffelen M 1345 Heerlen/Schaesberg
154 Luuk Weidema M 1328 SV Voorschoten  
155 Marieke de Lange F 1324 Sv HEC  
156 Krista Dethier F 1310 O'Kelly  
157 Lies Michielsen F 1309 Topschaak Brabant  
158 Jord Ypma M 1308 Stormpionnen  
159 Dominggus Paays M 1301 Krimpen a/d Ijssel  
160 Michael Barsegian M 1274 Hoboken  
161 Mika Rutjens M 1274 SV Deurne  
162 Valerie Janssen F 1268 UVS  
163 Mano Deckers M 1268 Maastricht
164 Robbe Lenaerts M 1259 Philidor Genk  
165 Louise Vanderstappen F 1252 Topschaak Brabant  
166 Fk Cheng M 1251    
167 Peter Boesmans M 1250 Centrumpion  
168 Thomas Kutchoukov M 1240 SV Almere  
169 Eline Gelders F 1221 De vier pionnen , Houthalen-oost  
170 Jorn Torenbosch M 1221 SISSA  
171 Hovanes Ettibaryan M 1220 CREB  
172 Ruurd Admiraal M 1219 Schaakclub Almere  
173 Robert Bloem M 1214 Opening 64  
174 Adrian Muntean M 1210 JSC de Pionier, Helmond  
175 David ter Weele M 1207 Schaakclub Maastricht  
176 Luuc Baltus M 1204 SG Amersfoort  
177 Pierre Valembois M 1190 La Tour d'Ans  
178 Pierre-Stéphane Decruyenaere M 1187 L.S.V.-Chesspirant  
179 Johan Gijsen M 1167 SV Sliedrecht  
180 Maiko van Dalen M 1165 RDS  
181 Hanne Gelders F 1150 De vier pionnen, Houthalen - oost  
182 Kasper Bleeker M 1142 Caïssa  
183 Gregor Waskowsky M 1131 Leidsch Schaakgenootschap  
184 Levon Ettibaryan M 1126 CREB  
185 Laurens Ekker M 1125 Tegelen/Topschaak Brabant
186 Lias De Smedt M 1089 LSV-Chesspirant (België)  
187 Maria Burgsma F 1087 SISSA  
188 Paul Wiedenbruch M 1070 Düsseldorfer Schachklub  
189 Duncan Klaren M 1064 SV Almere  
190 Justus Heinze M 1050 SF Baesweiler  
191 Mireille Rubert F 1035 S.G. Rijswijk  
192 Lisa Sonck F 1034 LSV-Chesspirant  
193 Dien Slangen Knuit F 1007 Maastricht
194 Jo Sonck M 996 LSV-Chesspirant  
195 Daan Baselmans M 975 Topschaak Brabant / T.S.V. Rochade  
196 Meri Bahadoer F 975 Charlois Europoort  
197 Daan Hubers M 959 Sv De combinatie  
198 Jie-ren Tjin A Lien M 949 Voorburg  
199 Jose de Goede F 941 Opening 64  
200 Tom Koolen M 899 De Juiste -Z-
201 Raulji Kavya F 892 SV Almere  
202 Elias de Reese M 879 KGSRL Gent  
203 Cinderella Harder F 863 D.J.C.
204 Dylan Achuthan M 836 SSV Klimop  
205 Oliver Lokietek M 830 Alsdorf  
206 Ella Welling F 780 SISSA  
207 Konrad Mackiewicz M 776 Alsdorf  
208 Jean Luc Borrmann M 753 Alsdorf  
209 Loek Haast M 709 JSC de pionier, STB  
210 Ties Dumont M 626 Voerendaal
211 Steve Koot M 619 De Vughtse Toren  
212 Felix Muntean M 616 JSC de Pionier, STB  
213 Dalya Mang F 424 Moira-Domtoren / Almere  
214 Lars Rutjens M 414 SV Deurne  
215 Sven de Putter M 371 Terneuzen  
216 Marlon Güldenberg M 368 Schachvereinigung 1928 Alsdorf e.V.  
217 Mandy Zheng F 334 SV Almere  
218 Daniël de Bruin M 0 Sliedrecht  
219 Carmen Oostdam F 0    
220 Carine Verdeyen F 0 Philidor Genk  
221 Mariam Ettibaryan F 0 CREB  
222 Frank Weynjes M 0    
223 Quinten Weynjes M 0 Philidor Genk  
224 Gaurav Kumar M 0    

This website is sponsored by:


Limburgse
Schaakbond