Participants groep B

Order list by:

Total number of participants: 138

Nat Name Sex Rat Club Lim
1 Patrik Kühn M 2039 Sgem. Hochneukirch 1955  
2 Vadim Bondarchuk M 2034 SG Kaarst  
3 Bent Schleipfenbauer M 2030 ASV  
4 Roland Daamen M 2028 De Stukkenjagers  
5 Jörg Cornelius M 2022 SVG Übach-Palenberg  
6 Bas de Feijter M 2007 SV Landau Axel  
7 Gert Reichardt M 2007 En Passant  
8 Leo Rietveld M 1998 De Raadsheer  
9 Sander Bachaus M 1996 Brunssum
10 Jeroen Clermonts M 1993 UVS Nijmegen  
11 Gerard Roufs M 1986 't Pionneke
12 Justin Senders M 1986 LSG, HMC  
13 Erik Corneth M 1984 Schaesberg/Oud Zuylen
14 Hans Ouwersloot M 1983 Maastricht
15 Jeroen Cromsigt M 1981 SV Amsterdam West  
16 Angel Eduardo Perdomo Araujo M 1979 Organizacion Deporte Es Vida  
17 Daniela Drose F 1977 Aachener SV 1856  
18 Philippe da Ces M 1976 De Juiste -Z-
19 Dr. Gernot Klein M 1971 Post Telekom Aachen  
20 Sander Boogaard M 1970 De Raadsheer  
21 FM Juan Pablo de Mey M 1969 MSV  
22 Rick van Loy M 1966 EGS  
23 Paul de Freytas M 1964 SV Spijkenisse  
24 Joris Kokje M 1960 Moira Domtoren  
25 Frans Pieter van den Bos M 1959 Persoonlijk lid KNSB  
26 Marcel Winkels M 1959 Voerendaal
27 Klaas Veldhuijsen M 1959 Paul Keres  
28 Valeri Saizew M 1957 Schachverein Würselen  
29 Rene Snoeck M 1956 Voerendaal
30 Randy van Houtte M 1956 De Wetterse Vrijpion  
31 René Pijlman M 1956 SV Amsterdam West  
32 Hans Hoornstra M 1955 Maastricht
33 Spiros Alexopoulos M 1953 ASV 1856  
34 Karl Schubert M 1952 Schaesberg
35 Frédéric Cote M 1950 Colmar Échecs  
36 Pim Blijlevens M 1943 HSC Helmond  
37 Narcis Sofic M 1941 't Pionneke
38 Jeroen Schilperoort M 1940 D.J.C.
39 Robert de Boer M 1938 SV Unitas  
40 Dirk Goes M 1936 Zukertort Amstelveen  
41 Jasper Beukema M 1933 STB / De Stukkenjagers  
42 Bob Bishoen M 1932 De Stukkenjagers  
43 Oleg Leontiev M 1929 SK Troisdorf  
44 Melvin Holwijn M 1927 SC Dordrecht/SK Brasschaat  
45 Roman Bojanowski M 1919    
46 Dmitri Iov M 1916 SV Oberbilk  
47 Jasper Valstar M 1912 PSV DoDO  
48 Eelke de Boer M 1912 Paardensprong / Gron.Comb  
49 Ritsaart Willockx M 1908 Pion-Aalst  
50 Rob Loose M 1908 't Pionneke
51 Johan van de Griend M 1907 SC Dordrecht  
52 Henrik Westerweele M 1906 SK Souburg  
53 Jan Willem Koelmans M 1905 DD  
54 Bram Brassé M 1901    
55 Ruud Verhoef M 1897 ASV  
56 Jimmy Geboers M 1889 Checkmete / NLS  
57 Niek Oostvogels M 1888 De Raadsheer  
58 Yonne Tangelder F 1887 Oslo Schakselskap  
59 Maarten Toll M 1886 Blerick
60 Philippe Ramaekers M 1883 Maastricht
61 Jeroen Cillen M 1882 De Vier Pionnen  
62 Benjamin Luig M 1881 PTSV Aachen  
63 Rene Behr M 1881 SC Cochem  
64 Dennis Mienis M 1880 Schaakclub Bergen  
65 John Heuts M 1880 Voerendaal
66 Tyro Bekedam M 1879 Kennemer Combinatie-Chesscool  
67 Tom Höfken M 1878 SV SF Aachen Hörn  
68 Arjan Plug M 1876 Daniel Noteboom  
69 Daniel Dardha M 1874 Hoboken/Topschaak Brabant  
70 Ronny Willen M 1873 SK. Eisden  
71 Rainer Staudte M 1871 SV Muldental Wilkau-Haßlau  
72 Anthony Cristian Mitran M 1870 Brasschaak  
73 Jan Bettman M 1870 Moira Domtoren  
74 Gerhard Moog M 1869 Sf Baesweiler  
75 Jan Broekhuis M 1865 Leudal
76 Vladislav Larkin M 1863 Nikolaev Chess Club  
77 Monica Reichardt F 1860 En Passant  
78 Jorden Bratuszewski M 1859 De Vier Pionnen  
79 Jaap van den Berg M 1858 sv Promotie  
80 Gino de Mon M 1855 D.J.C.
81 Olav Erikstad M 1853 Akademisk Oslo  
82 Johnny Jensen M 1853 Aros Skakklub  
83 Erik Tutenel M 1853 D.J.C.
84 Jos Boschmans M 1853 Pion Aalst  
85 Sjoerd van Roon M 1853 HMC  
86 Mick van Randtwijk M 1852 Schaakstad Apeldoorn  
87 Lex Karstens M 1852 De Stukkenjagers  
88 Jelle Bulthuis M 1852 SG RIjswijk  
89 Bert Coenen M 1846 Schaesberg
90 Danny Arns M 1841 Schaesberg / Baesweiler
91 Ingeborg Jansen F 1840 S. Landau Axel  
92 Ardin Bosboom M 1839 SC Van der Linde  
93 Jeroen Frijling M 1836 ASC  
94 Jan Londers M 1835 LSV-Chesspirant  
95 Wolf Mestrom M 1834 Kennemer Combinatie  
96 Willi Meul M 1831 SV Hürth-Berrenrath  
97 Erik de Coninck M 1827 De Vier Pionnen  
98 David Rutten M 1826 SV Reynaerde  
99 Pieter van Foreest M 1825    
100 Meile Tamminga M 1825    
101 Ashraf Ibrahim M 1824 Maastricht
102 Christian Kaufung M 1822 Turm Spellen  
103 Gilbert Leentjens M 1818 GESS
104 Gerard Kastelein M 1816 Shah Mata  
105 Siem van Dael M 1813 Tegelen
106 Erik van Dongen M 1813 De Drie Torens  
107 Richard Valenta M 1810 Sc. Kevelaer  
108 Michael Kronseder M 1809 Schachverein 1925 Hürth-Berrenrath  
109 Bart Feltman M 1806 Kennemer Combinatie  
110 Lennert Zyla M 1805 SG Porz  
111 Sang Nguyen M 1803 Pionier Helmond  
112 Tomas Beranek M 1803 Lokomotiva Caissa Bratislava  
113 Oscar Mercan M 1794 Arnhemse SV  
114 Joep Peeters M 1782 HSC Helmond  
115 Harrie Boom M 1780 EsPion  
116 Ed Eveleens M 1777 SV Promotie  
117 Ferry Zatyko M 1777 LSV-chesspirant  
118 Stefan Meyer M 1768 SF Grevenbroich  
119 Hans Ferdinand Stuch M 1767 SC Bonn-Beuel  
120 Reiner van der Valk M 1759 SG Nettetal  
121 Bart Persoons M 1759 Leuven Centraal  
122 Michael Winand M 1757 Aachener SV  
123 Ivar Alexander Mossin M 1757 SK1911  
124 Guus van den Akker M 1753 Voerendaal
125 Louis Smet M 1750 Boey Temse  
126 Jonas Dietz M 1744 Schachverein Würselen  
127 Erwin Kalle M 1744 STB  
128 Jan Heijenrath M 1740 Schaesberg
129 Ton Mestrom M 1729    
130 Bernard Visse M 1723 Amay  
131 Jonas Hilwerda M 1716 Staunton  
132 Wim Veelenturf M 1712 SC. Woerden  
133 William Boudry M 1711 LSV-Chesspirant  
134 Sandra Keetman F 1710 De Waagtoren  
135 Sascha Seibt M 1710 DJK Aufwärtz  
136 Robin Reichardt M 1707 En Passant  
137 John Uckerman M 1705 Schaesberg
138 Florian Fortenbacher M 1678 Gütersloh SV  

This website is sponsored by:


Limburgse
Schaakbond