Participants groep B

Order list by:

Total number of participants: 130

Nat Name Sex Rat Club Lim
1 Fons van Hamond M 2091 Groninger Combinatie  
2 Siegfried Coenen M 2073 SG Hochneukirch  
3 Roar Ulvnes M 2070 Nordstrand  
4 WFM Iuliia Morozova F 2044 Gambiet Opwijk  
5 Jan Hellenberg M 2040 LSG  
6 Joop Hummel M 2039 Staunton  
7 Jörg Cornelius M 2031 SVG Übach-Palenberg  
8 Ronald Ritsema M 2025 Caïssa-Eenhoorn  
9 Patrick Boons M 2019 Boey Temse  
10 Jef Verwoert M 2017 SV Wageningen  
11 Stephane Carcan M 2016 Landen  
12 Sander Bachaus M 2014 Voerendaal
13 Tyro Bekedam M 2011 Kennemer Combinatie  
14 Frank Ackermann M 2011 Oberbilker SV  
15 Roland Daamen M 2010 De Stukkenjagers  
16 Glenn Freer M 2010 Kerkrade
17 Fermin Alvarez Carbajales M 2010 Lavapiés  
18 Bent Schleipfenbauer M 2004 ASV  
19 Seth van der Vegt M 2003 De Rode Loper  
20 Tobias Dekker M 2002 SV Sliedrecht  
21 Vadim Bondarchuk M 2001 Benrath  
22 Justin Senders M 1996 LSG/.HMC Den Bosch  
23 Niels Mijnster M 1993 SV Sliedrecht  
24 Narcis Sofic M 1986 't Pionneke
25 Oleg Leontiev M 1985 Turm Sankt Augustin  
26 Marco Seybold M 1985 SV Besigheim  
27 Stefan Berger M 1984 Zürich Reti ASK  
28 Melvin Holwijn M 1977 Charlois Europoort / Brasschaak  
29 Richard Frans M 1977 SC Bergen  
30 Theo van Orsouw M 1973 DD  
31 Jorden Bratuszewski M 1972 De 4 pionnen HO  
32 Dirk van der Meiden M 1971 De Waagtoren  
33 Didier Piron M 1969 Namur  
34 Robert van Rekom M 1966 SV Sliedrecht  
35 FM Juan Pablo De Mey M 1965 Maastricht
36 Yordi de Block M 1965 Opwijk  
37 Leo Rietveld M 1965 De Raadsheer  
38 Bert Boons M 1965 Boey Temse  
39 Paul de Freytas M 1963 SV Spijkenisse  
40 Valeri Saizew M 1962 SV Würselen  
41 Pim Blijlevens M 1961 HSC  
42 Hans Ouwersloot M 1957 Maastricht
43 Rene Snoeck M 1953 De Juiste -Z-
44 Patrik Kühn M 1952 Sgem. Hochneukirch  
45 Jerry van Rekom M 1951 SV Sliedrecht  
46 Klaas Veldhuijsen M 1950 Paul Keres  
47 Frans Pieter van den Bos M 1948 SV Voorburg  
48 Erik De Coninck M 1946 De Vier Pionnen  
49 Kees Wessels M 1945 SV Sliedrecht  
50 Sam Baselmans M 1945 Topschaak Brabant / T.S.V. Rochade  
51 Jeroen Cromsigt M 1941 sv Amsterdam West  
52 Gert Reichardt M 1937 En Passant  
53 Quintin van de Seijp M 1932    
54 Rob Loose M 1931 't Pionneke
55 Michael Meissner M 1930 Oberbilker SV  
56 Niek Oostvogels M 1930 SV De Raadsheer  
57 Jan Willem Koelmans M 1928 DD  
58 Rick van Loy M 1925 EGS  
59 Tobias Schüller M 1924 Eschweiler SC  
60 Dennis Mienis M 1922 Bergen  
61 Teunis den Rooijen M 1922 SV Sliedrecht  
62 Erik van Dongen M 1919 Rochade  
63 Gino de Mon M 1917 D.J.C.
64 Karl Schubert M 1917 Schaesberg/Alsdorf
65 Marc Kocur M 1910 D.J.C.
66 Rainer Staudte M 1909 SV Muldental Wilkau-Haßlau  
67 Jimmy Geboers M 1909 Checkmete  
68 Yonne Tangelder F 1907    
69 Daan van Dongen M 1904 De Raadsheer  
70 Wolf Mestrom M 1900 HWP Haarlem  
71 Robin Reichardt M 1898 En Passant  
72 John Heuts M 1898 Voerendaal
73 Johan Wuijts M 1891 Helmond  
74 Adrian Siegel M 1888 Herliberg  
75 Mick van Randtwijk M 1888 ASV  
76 Oeyvind Boe M 1883 Europchess  
77 Caspar Kruijf M 1880 SV Almere  
78 Lev Akulov M 1879 Leopoldsburg  
79 Steyn de Lange M 1878 SV-Spijkenisse  
80 Jan Broekhuis M 1877 Leudal
81 Rob Freer M 1876 ASV de Waagtoren  
82 Richard Valenta M 1876 Sc. Kevelaer  
83 Armin Schlömer M 1873 SF Heinsberg  
84 Dirk Goes M 1871 Zukertort Amstelveen  
85 Ingeborg Jansen F 1869 S. Landau Axel  
86 René Pijlman M 1867 SV Amsterdam West/Caissa Amsterdam  
87 Jan Bettman M 1867 Moira-Domtoren  
88 Philippe Ramaekers M 1867 Maastricht
89 Lang Nhi Huynh M 1865 Mönchfelder SV  
90 Hans van Doorn M 1865 Amersfoort  
91 Erwin Kalle M 1863 Topschaak Brabant  
92 Willi Meul M 1861 SV Hürth-Berrenrath  
93 Michel Auwens M 1858 PION Groesbeek  
94 Johan van de Griend M 1856 Dordrecht  
95 Arjan Plug M 1851 Daniel Noteboom  
96 Thomas Ortleb M 1851 SF Dremmen  
97 Guus van den Akker M 1849 Voerendaal
98 Stephan Meskens M 1847 Gambiet Opwijk  
99 Meile Tamminga M 1847 SHTV  
100 Olivier Wlogalski M 1847 Crelel  
101 Gilbert Leentjens M 1845 GESS
102 Jaap van den Berg M 1844 SV Promotie  
103 Bert Coenen M 1842 Schaesberg
104 Jeroen Frijling M 1838 Alphense SC  
105 Jeroen Cillen M 1837 De Vier Pionnen  
106 Sang Nguyen M 1832 HSC  
107 Johnny Jensen M 1832 Aros Skakklub  
108 Pierre Gendarme M 1832 De Juiste -Z-
109 René Behr M 1831 SC Cochem  
110 Machteld van Foreest M 1828 SISSA  
111 Louis Smet M 1828 Boey temse  
112 Dr. Gernot Klein M 1827 Post Telekom Aachen  
113 Ralf Rache M 1827 Aachener Schachverein 1856  
114 Onno Elgersma M 1825 Almelo  
115 Lennert Zyla M 1824 SG Porz  
116 Paul van Kerkhof M 1823 Hoensbroek / Max Euwe
117 Bart Vervaet M 1820 Schaakclub Leuven Centraal  
118 Ashraf Ibrahim M 1813 Maastricht
119 Dries Wedda M 1809 SV de Toren/DSG Pallas  
120 Erik Tutenel M 1806 Landen  
121 Pim Lammes M 1805 Tegelse SV
122 Jan Heijenrath M 1802 Schaesberg
123 Bart Feltman M 1801 Kennemer Combinatie  
124 Robbert Decruyenaere M 1796 L.S.V.-Chesspirant  
125 Michael Kronseder M 1787 SV Hürth-Berrenrath  
126 Ferry Zatyko M 1771 LSV-Chesspirant  
127 William Boudry M 1767 LSV-Chesspirant  
128 Gereon Lex M 1766 SK Schweich  
129 Peter Bruls M 1730 Hoensbroek / Max Euwe
130 Jorik Klein M 1688 SV Sliedrecht  

This website is sponsored by:


Limburgse
Schaakbond